Taimekasvu stimulaatori Vimpel
Struktuur: g/l
Polüetüleenglükoolid 770
Humiinhapete soolad 30
Omadused:
Kasvustimulaator
Krüprotektor
Termoprotektor
Haiguste Inhibiitor
Liim
Adaptogeen
Antistressant
Mulla Aktivaator
Konteiner: 100 ml 1 l 5 l 10 l

Taimekasvu stimulaatori Vimpel®

Vimpel® – on kompleksne looduslik-sünteetiline kontakt-süsteemse toimega preparaat seemnete ja vegetatiivsete taimede töötlemiseks. Miks soovitame osta taimekasvu stimulaator Vimpel®

TAIMEKASVU STIMULAATORI Vimpel®: MAJANDUSLIK KASU
1. Toodete saagi- ja kvaliteedinäitajate suurenemine, suurendades valgu, gluteeni, suhkru jne sisaldust
2. Täiendavaid töötlemiskulusid ei lisandu (kasutamine paagisegudes)
3. Suureneb põuakindlus, külmakindlus ja taimede immuunsus
4. Mulla mikroorganismide arengu ja aktiivsuse tugevdamine
5. Pestitsiidide ja väetiste kasutamise efektiivsuse suurendamine 20–30%
Majanduslik kasu Vimpel® taimekasvuregulaatori kasutamisest on mitmekordselt suurem kui selle ostukulu.

Kasvustimulaator. Väikese molekulmassiga polüetüleenoksiid tungib kergesti kudedesse, toimides transpordiainena kõigi ainete jaoks, mida kasutatakse koos Vimpel® kasvustimulaatoriga. Ka väikese molekulmassiga polüetüleenoksiid vabastab rakusisese vee, suurendades selle bioloogilist aktiivsust, kiirendades kasvu ja fotosünteesi protsesse. Vimpel® reguleerib mineraalide omastamise intensiivsust. Huumushapete lahustuvad soolad suurendavad juurte moodustumist ja parandavad toitumist.
Liim. Suure molekulmassiga polüetüleenoksiidil on kõrge kile moodustamise võime. Tänu sellele tagab Vimpel® paagipreparaatide fikseerimise lehtede pinnale, mis suurendab bioloogiliste toodete, taimekaitsevahendite ja mikroelementide väetiste efektiivsust. Vimpel® lisatakse veele, muutuvad töövedeliku füüsikalised omadused: tilkade läbimõõt suureneb märkimisväärselt (26–29%); väikeste ja väga suurte tilkade osakaal väheneb.
Adaptogeen, krüoprotektor, termoprotektor. Polümeeride samaaegne toime suurendab rakku suunatud osmootset rõhku, parandab valkude ainevahetust, mis väljendub taimede suhkrusisalduse suurenemises. Need muutused muudavad organismi ebasoodsate keskkonnategurite suhtes vastupidavamaks, taimed taluvad paremini kõrgeid ja madalaid temperatuure, madalat õhuniiskust.
Antistressant. Preparaadi osa madala molekulmassiga polüetüleenoksiid aktiveerib spetsiifiliste stressivalkude ja ensüümide sünteesi, mis neutraliseerivad pärast pestitsiididega töötlemist saadud negatiivse efekti.
Haiguse inhibiitor. ПFungitsiididega sisestatud polüetüleenoksiidid dehüdreerivad seeni ja baktereid, vähendavad nende bioloogilist aktiivsust ja suurendavad nende vastuvõtlikkust preparaatide toimele. Suurenenud immuunsuse tõttu väheneb taimede haigestumine 1,5 – 2 korda, mis vähendab taimede fungitsiididega töötlemise sagedust.
Pinnase aktivaator. Vimpel® aktiveerib taimede juurestikku ja aktiviseerib mulla mikroorganisme. See avaldub CO2 ja lämmastiku sidumisvõimes. Toetab huumuse kogunemise positiivset tasakaalu. oimeained, mis on osa taimekasvu stimulaatorist Vimpel®, tugevdavad üksteise toimet ja pakuvad preparaadi multifunktsionaalsust, seetõttu on sellel järgmised omadused: kasvu stimulaator, liim, adaptogeen, krüoprotektor, termoprotektor, antistressant, haiguse inhibiitor ja mulla aktivaator.
Saagikus suureneb 10 – 30%. Ühilduvus: Vimpel® kasvu stimulaator ühildub herbitsiidide, insektitsiidide, fungitsiidide, makro-, mikrotoitainete väetiste ja bioloogiliste toodetega (sh inokulantidega). Enne kasutamist tuleb kontrollida kokkusobivust teiste paagisegus kasutatavate preparaatidega. Säilitamine: Vimpel® kasvu stimulaator ei kaota külmudes oma omadusi. Aine tahkumisel tuleb anum panna kuuma vette või sooja kohta, kuni preparaat veeldub. Soovitatav on seda kasutada koos LURS® sarja mikroväetistega