Mikroväetis LURS® colofermin zinc
Struktuur g/l
Tsink Zn 120
Lämmastik N 118
Väävel SO3 144
Colofermin 374
Konteiner: 1 l
5 l
10 l

Mikroväetis LURS® colofermin zinc (LURS® colofermin tsink)

LURS® colofermin zinc (LURS® colofermin tsink) on kontsentreeritud mikrotoitaine väetis põllu-, köögivilja- ja mitmeaastaste põllukultuuride lehestikuks toitmiseks.

LURS® colofermin zinc kõrvaldab tõhusalt taimede tsingipuuduse. Ei sisalda ballastilisandeid, seetõttu ei põhjusta lehepõletusi, imendub täielikult läbi taimede lehepinna.

Tsink mõjutab auksiini sünteesi, mis kontrollib taimede kasvu.

Piisava tsingi olemasolul ei sõltu taime fotosünteesi aktiivsus õhutemperatuuri äärmuslikult järskudest muutusest. Tsingi piisavus mullas on üks taimede kuuma- ja külmakindluse põhjuseid.

Tsingi olemasolu on rakkudes süsivesikute sünteesi eelduseks. Tsingi puudumisel tärklisesisaldus seemnetes väheneb.

Suurimat tsingivajadust kogevad mais, lina, viinamarjad, puuviljad, kaunviljad, suhkrupeet, päevalill, sibul, kartul, kapsas ja kurk.

Tsingi defitsiidi sümptomid arenevad kogu taimes või lokaliseeruvad vanematel alumistel lehtedel. Kõigepealt ilmuvad hallikaspruunid ja lillad laigud alumise ja keskmise astme lehtedele ning seejärel kõikidele taime lehtedele. Selliste piirkondade koed surevad ära. Noored lehed on ebanormaalselt väikesed ja kaetud kollaste laikudega ning asetsevad püsti. Juurestik on halvasti arenenud. Varred on peenikesed.

LURS® colofermin zinc kasutamisel väheneb taimede nakkumine seenhaigustesse ning puuvilja- ja marjakultuuride viljades suureneb suhkrusisaldus. Taimede põua-, sooja- ja külmakindlus suurenevad.

Preparaadis on tsingiioonid suures kontsentratsioonis, mis tagab väikesed kulunormid ja sellest tulenevalt ka väikesed kulud hektari kohta. Preparaat imendub lehtedes väga kiiresti ja kõrvaldab tsingi puudusest põhjustatud haigused.

Preparaadis sisalduv tsingi ja väävli koosmõju soodustab vegetatiivse massi kasvu ja hoiab ära seenhaigusi. Lämmastik on redutseeritud kujul (ammoniaak ja amiid), mis soodustab juurte arengut.

LURS® colofermin zinc võib kasutada igas vees. Kaltsiumsulfaati (kips) ei moodustu.

Ühilduvus: LURS® colofermin zinc on kombineeritav herbitsiidide, insektitsiidide, fungitsiidide ja bioloogiliste toodetega. Enne kasutamist tuleb kontrollida kokkusobivust paagisegus kasutatavate preparaatidega.

Lehepinna ja puuviljade põletuste vältimiseks tuleks taimede töötlemist kõrgel õhutemperatuuril vältima. Maksimaalse efekti saavutamiseks on töötlemist kõige parem teha õhtul.

Taimi pole soovitatav töödelda õitsemisperioodil.

LURS® colofermin zinc
on võimas füsioloogiline toime taimedele, mis:
  • suurendab taimede põua-, kuumuse ja külmakindlust;
  • vähendab taimede nakatumist seenhaigustega;
  • suurendab juurte arengut ja reguleerib vegetatiivse massi kasvu;
  • stabiliseerib klorofülli, valgu ja süsivesikute sünteesi rakkudes;
  • kiirendab klorofülli moodustumise kiirust, hoiab ära kloroplastide hävimise;
  • suurendab puuvilja- ja marjakultuuride suhkrusisaldust.
Soovitatav kasutada koos taimekasvu stimulaatoriga VIMPEL®