Mikroväetis LURS® colofermin manganese
Struktuur g/l
Mangaan Mn 80
Lämmastik N 97
Väävel SO3 116
Colofermin 440
Konteiner: 1 l
5 l
10 l

Mikroväetis LURS® colofermin manganese (LURS® colofermin mangaan)

LURS® colofermin manganese (LURS® colofermin mangaan) on kontsentreeritud mikrotoiteväetis põllu-, köögivilja- ja mitmeaastaste põllukultuuride väetamiseks.

LURS® colofermin manganese kõrvaldab tõhusalt taimede mangaanipuuduse. Ei sisalda ballastlisandeid, seetõttu ei põhjusta lehepõletust, imendub taimede lehepinna kaudu täielikult.

Mangaan suurendab juurte hingamist, suurendab nitraatlämmastiku imendumist. Kui taimed kasutavad nitraatlämmastikku, toimib see redutseerijana, aktiivse oksüdeerijana aga ammoniaagi omastamisel. Mõlemal juhul kasvab orgaanilise aine süntees taimes.

Mangaan osaleb rakuseina komponendi ligniini sünteesis, mängib olulist rolli patogeenide (jahukaste, rooste jne) eest kaitsmisel ja taimede resistentsusel lamandumise vastu, eriti kõrge lämmastiku foonil.

Kõige tundlikumad mangaanipuuduse suhtes on taliviljad, suhkrupeet, kaunviljad, kartul, kapsas, oder, lina, pirnid ja virsikud.
Haiguse sümptomite ennetamiseks ja kõrvaldamiseks tuleb taimi töödelda LURS® colofermin manganese mikroväetise lahusega mitu korda.

Preparaadi koostises oleva mangaani ja väävli keeruka koosmõju tõttu paranevad põllumajanduskultuuride kvaliteedinäitajad: suureneb suhkrupeedi juurtes ja mitmeaastaste kultuuride viljades sisalduv suhkrutase, tärklis kartulimugulates, valk teravilja terades, puuviljades, marjades ja köögiviljades sisalduv C-vitamiin. Samuti kiirendab preparaat viljapuude kasvu ja arengut, lühendab nende viljakasvatusperioodi.

Ühilduvus: LURS® colofermin manganese on kombineeritav herbitsiidide, insektitsiidide, fungitsiidide ja bioloogiliste toodetega. Enne kasutamist tuleb kontrollida kokkusobivust teiste paagisegus kasutatavate preparaatidega.

Lehepinna ja puuviljade põletuste vältimiseks peaks vältima taimede töötlemist kõrgel õhutemperatuuril. Maksimaalse efekti saavutamiseks on kõige parem töödelda taimi õhtul.

Taimi pole soovitatav töödelda õitsemisperioodil.

LURS® colofermin manganese on taimedele võimas füsioloogiline toime, mis:
  • takistab põllukultuuride varisemist, eriti lämmastikväetiste suurte annuste korral;
  • parandab taimekudede vett hoidvat võimet;
  • hoiab ära kloroplastide hävimise, mis muudab fotosünteesi võimalikult tõhusaks;
  • suurendab fotosünteesi, taimede hingamist ja nitraatlämmastiku omastamist;
  • parandab põllukultuuride kvaliteedinäitajaid.
Soovitatav kasutada koos taimekasvu stimulaatoriga VIMPEL®