LURS® colofermin cobalt (LURS® colofermin koobalt) on kontsentreeritud mikroväetis teraviljakultuuride töötlemiseks ning kaunviljade, põllukultuuride, suhkru- ja söödapeetide ning viinamarjade toitmiseks.
LURS® colofermin cobalt kõrvaldab tõhusalt koobalti puuduse taimedes. Ei sisalda ballastlisandeid, seetõttu ei põhjusta lehepõletusi, imendub täielikult läbi taimede lehepinna.
Väga leeliselistel, happelistel, lubjarikastel ja turbastel muldadel on väike koobalti sisaldus.
LURS® colofermin cobalt kasutamine põllukultuuridele suurendab suhkrupeedi, teraviljakultuuride ja lina saaki, viinamarjaistandustes suurendab marjade saagikust, nende suhkrusisaldust ja vähendab happesust.
Ühilduvus: LURS® colofermin cobalt on kombineeritav herbitsiidide, insektitsiidide, fungitsiidide ja bioloogiliste toodetega. Enne kasutamist tuleb kontrollida kokkusobivust paagisegus kasutatavate preparaatidega.
Lehepinna ja puuviljade põletuste vältimiseks peaks kõrgel õhutemperatuuril vältima preparaatide sisseviimist. Maksimaalse efekti saavutamiseks soovitame töötlemist teostada õhtul.
Taimi pole soovitatav töödelda õitsemisperioodil.
LURS® colofermin cobalt on taimedele võimas füsioloogiline toime, mis:
- kiirendab klorofülli moodustumise kiirust, hoiab ära kloroplastide hävimise;
- vähendab klorofülli lagunemist pimedas ja suurendab taimede hingamise intensiivsust;
- aktiveerib nukleiinhapete ainevahetust ja valkude moodustumist;
- suurendab suhkrupeedi, teraviljakultuuride ja lina saaki põldudel;
- viinamarjaistandustes suurendab saagikust, marjade suhkrusisaldust ja vähendab happesust.
1. TARBIJAALANE TEAVE: kemikaali kasutamisel peate järgima kasutusjuhiseid. Tulemuse efektiivsus ja kasutamise lihtsus sõltub tootja poolt kindlaksmääratud kasutamise, ladustamise ja transportimise tingimuste järgimisest.
2. SOBIVUS TEISTE PREPARAATIDEGA: mikroväetist kasutatakse profülaktiliselt kasvuperioodil või vastavalt diagnostika tulemustele kasutusjuhendite järgi. See sobib hästi paagisegudesse koos aimekaitsevahenditega (kaitsetoodete tootja eraldi soovituste puudumisel), karbamiidiga (põllumajanduslike põllukultuuride jaoks mõeldud lehtede kastmise soovitatavates kontsentratsioonides arenguetappide kaupa), taimekasvuregulaatorite, mikroelementide väetiste ja bioloogiliste toodetega.
3. TÖÖLAHUSE VALMISTAMINE:
Tähelepanu! Enne paagisegu ettevalmistamist kontrollige alati segatavate ainete kokkusobivust!
Sobivuse testimiseks võtke anum, valage anumasse vett, lisage paagisegu komponendid proportsionaalselt lõplikule töösegule vastavalt välitarbimise määradele. Pärast anuma sulgemist segage sisu, keerates nõud 10-15 korda. Hinnake paagisegu visuaalselt kaks korda: kohe pärast segamist ja pärast segu settimist (umbes 30 minuti pärast). Kemikaalide kokkusobimatust näitab töövedeliku kihistumine, sette moodustumine, hüübimised, laiali valgumata õlised osad.
Внимание! Возможно использование препарата в жесткой воде. Действующие вещества, входящие в его состав, не образуют соединений с солями жесткости (СаSO4٠2H2О), в результате чего раствор не мутнеет.
Kui ühilduvusega probleeme pole, segage töölahus põhjalikult originaalpakendis ja valage otse pihusti paaki, mis on kõigepealt täidetud 2/3 ulatuses kogumahust veega , siis, kui segamisrežiim on sisse lülitatud, lisage paagisegu komponendid järjestikku vastavalt soovitustele ja lõpetage paagi veega täitmine. Jätkake segu segamist kogu selle valmistamisperioodi vältel ja ka taimede töötluse ajal.
Töölahuse kasutusmäärad: põllukultuurid – 70-300 l/ha, köögiviljad – 300-400 l/ha, puuviljakultuurid ja viinamarjad – 800-1000 l/ha.
4. TÖÖLAHUSE KOMPONENTIDE LISAMISE JÄRJESTUS: paagisegu ettevalmistamisel järgige komponentide lisamise järgmist järjekorda.
Paagisegu
- Vesi
- Taimede kasvu regulaatorid
- Taimekaitsevahendid
- LURS® colofermin cobalt
- Muud mikrotoitained väetised (v.a LURS® sulphur active)
- Vesi
Paagisegu karbamiidi-ammiaagiseguga
- Vesi
- Taimede kasvu regulaatorid
- UAN vastavalt lehe sidumise soovitustele 3-12%+2,5% MgSO4٠7H2O (5% divesinik)
- Taimekaitsevahendid
- LURS® colofermin cobalt
- Muud mikroväetised
- Vesi
Paagisegu karbamiidiga
- Vesi
- Taimede kasvu regulaatorid
- Karbamiid vastavalt soovitustele baaslahusega lehtede töötlemiseks (kas pihustamine kemikaalipaagiga või filtriga)
- Taimekaitsevahendid
- LURS® colofermin cobalt
- Muud mikroväetised
- Vesi
Tähelepanu! Mahutisegu komponentide (kasvuregulaatorid, taimekaitsevahendid, mikrotoitainete väetised jne) segamine peaks toimuma ainult vees!
5. KASUTUSTINGIMUSED: Pihustamine tuleb läbi viia hommikul või õhtul kõrgendatud õhuniiskuse tingimustes, et vältida lehtede keemilisi põletusi. Optimaalne õhutemperatuur on + 10 … + 25 ° С tuule kiirusel kuni 5-7 m / s, sõltuvalt pihustist. Töötlusi ei soovitata läbi viia uduse ilmaga ega kaste korral: see võib põhjustada töölahuse tilkumist taimede pinnalt ja vähendada ravi efektiivsust. Töö tuleks lõpetada 1,5-2 tundi enne vihma algust. Tähelepanu! Kasutage ainult värskelt segatud lahuseid. Säilitage valmis lahust mitte kauem kui 1 ööpäev.
6. SÄILITAMISE JA TRANSPORDI TINGIMUSED
Kemikaali tuleb hoida spetsiaalselt selleks ettenähtud ladudes. Ladu peab tagama kaitse otsese päikesevalguse, niiskuse, reostuse ja konteineri mehaaniliste kahjustuste eest. Hoida temperatuuril 0°C kuni + 30°C, suletud originaalpakendis, püstises asendis, kaanega, pappkarbis. Maksimaalne üksteise peal asuvate kastide arv on kuni 3.
Temperatuuri langusega -15 ° C-ni väheneb ravimi voolavus, pikaajalisel kokkupuutel madalate temperatuuridega võib tekkida sete.
Transport on lubatud igat liiki transpordiga kui sõiduk on kaetud. On lubatud kasutada avatud tüüpi sõidukeid, kui transpordi ajal on kemikaalipakendid kaitstud otseste sademete eest.
7. KLASSIFIKATSIOON, MÜRGISUS: ohuklass 4. Kemikaal on mittetoksiline, ei põhjusta allergiat, on keskkonnasõbralik ja tolmeldavatele putukatele absoluutselt kahjutu.
8. ETTEVAATUSABINÕUD: hoida lastele ja loomadele kättesaamatus kohas. Töötluse ajal kasutage sobivaid seadmeid ja reguleeritud tehnikat, järgige üldtunnustatud ohutusstandardeid.
9. ESMAABI: nahale sattumisel pesta maha veega. Vajadusel pöörduge arsti poole.
10. KONTEINERITE JA VALMISTAMISJÄÄKIDE HÄVITAMISE MEETMED JA VAHENDID: Kemikaalide mahutid ja jäänused ei vaja hävitamiseks ja hävitamiseks spetsiaalseid meetodeid.
11. SÄILITAMISE TÄHTAEG: 5 aastat.