Mikroväetis LURS® colofermin magnesium
Struktuur g/l
Magneesium Mg 83
Lämmastik N 72
Colofermin 384
Konteiner: 1 l
5 l
10 l

Mikroväetis LURS® colofermin magnesium (LURS® colofermin magneesium)

LURS® colofermin magnesium (LURS® colofermin magneesium) on kontsentreeritud mikrotoitainete väetis põllu-, köögivilja- ja mitmeaastaste põllukultuuride lehestikukaudseks toitmiseks.

LURS® colofermin magnesium kõrvaldab taimede magneesiumipuuduse tõhusalt. Ei sisalda ballastlisandeid, seetõttu ei põhjusta lehepõletust, imendub taimede lehepinna kaudu täielikult.

Magneesium on osa klorofüllist, seda leidub nukleiinhapetes, fütiinides ja pektiinides. See toetab ribosoomide struktuuri, sidudes RNA ja valku. Magneesium soodustab fosfori imendumist.

Magneesiumipuuduse suhtes on tundlikud: mais, sorgo, suhkrupeet, aga ka kartul, kaunviljad ja viinamarjad.

Magneesiumipuudus avaldub kergetel muldadel, kuna osa olemasolevast magneesiumist uhutakse sügavamatesse pinnasekihtidesse. Külm kevad ja madal pH (<5,0) vähendavad taimede jaoks magneesiumi kättesaadavust mullas.

Kui esimesed kloroosi tunnused ilmnevad või profülaktiliselt magneesiumivaestel muldadel, on vaja taimi lehtede kaudu toita. LURS® colofermin magnesium kasutamine haiguse algusfaasis taastab lehtede värvi ja klorofülli moodustumise protsessid. Mikrotoitainetega väetamine suurendab suhkrute väljavoolu lehtedest puuviljadesse ja seemnetesse, parandab toodete kvaliteeti.

Toode sisaldab suures kontsentratsioonis magneesiumi ioone, mis tagab kasutamise väikestes kogustes ja seega ka väikesed kulud hektari kohta.

LURS® colofermin magnesium sisalduv lämmastik on redutseeritud kujul, lehepinnal kergesti imenduv ja toetab juurte arengut.

Mikroväetist võib kasutada igas vees. Kaltsiumsulfaat (kips) ei moodustu.

Ühilduvus: LURS® colofermin magnesium on kombineeritav herbitsiidide, insektitsiidide, fungitsiidide ja bioloogiliste toodetega. Enne kasutamist tuleb kontrollida kokkusobivust paagisegus olevate preparaatidega.

Lehepinna ja puuviljade põletuste vältimiseks peaksite vältima taimede töötlemist kõrgel õhutemperatuuril. Maksimaalse efekti saavutamiseks on töötlemist kõige parem teha õhtul.

Taimi pole soovitatav töödelda õitsemisperioodil.

LURS® colofermin magnesium taimedele võimas füsioloogiline toime, mis:
  • taastab klorofülli regenereerimise protsessid ja tugevdab valke sünteesivat süsteemi;
  • hoiab ära kloroplastide hävimise, mis muudab fotosünteesi võimalikult tõhusaks;
  • kiirendab kasvuprotsesside kulgu ja rakkude jagunemist;
  • suurendab ensüümide aktiivsust;
  • põhjustab taimedest mullast niiskuse intensiivset omastamist, suurendades taimede põuakindlust;
  • parandab toodete kvaliteeti.
Soovitatav kasutada koos taimekasvu stimulaatoriga VIMPEL®