Kompleks mikrotoitainete väetis LURS® Hit
Struktuur g/l
Lämmastik N 20
Fosfor P2O5 99
Kaalium К2О 65
Väävel SO3 57
Raud Fe 15
Vask Cu 5,4
Tsink Zn 5,4
Boor B 1,8
Mangaan Mn 15
Koobalt Co 0,1
Molübdeen Mo 0,4
Konteiner: 1 l
5 l
10 l

Kompleks mikrotoitainete väetis LURS® Hit

LURS® Hit on ainulaadne kompleksne vedel mikrotoitaine väetis põllu-, köögivilja-, dekoratiivkultuuride seemnete ja kartulimugulate töötlemiseks, pistikute, varte, viinamarjaistikute ning puuvilja- ja marjakultuuride seemnete töötlemiseks.

Seemnetöötlus mikroväetise LURS® Hit annab taimedele kättesaadavaid toitaineid, alates kasvamise ja arengu esimestest etappidest. Ainult neli nädalat pärast idanemise algust läheb taim mullast sõltumatule toitumisele. Arengu alguses vajavad seemned lisaks makrotoitainete kujul ka ehitusmaterjali ja mikroelemente. Põllukultuuride seemnetes leiduvate mikroelementide olemasolu tõttu on ensümaatilised protsessid maksimaalselt aktiveeritud.

Töötlemine toimub paagisegudes sideainetega.

Kemikaalil on positiivne mõju juurte kasvule ja arengule, kuna selle lämmastik on ammooniumi kujul.
LURS® Hit sisaldavad fosforit, mis vastutab juurestiku arengu, talinisu talvekindluse ja põllukultuuride vastupidavuse eest mädanemisele. Taimed on fosfori vaegusele kõige vastuvõtlikumad arengu varases staadiumis. Mikroväetises LURS® Hit on fosfor orgaanilises molekulis, mis toimib siduva ainena, seega tungib see hõlpsalt ja kiiresti kudedesse.
Väetises sisalduv kaalium stimuleerib seemnete idanemist ja rakkude jagunemist. Tänu kaaliumile, väävlile, vasele, mangaanile ja molübdeenile omastab taim hästi suuri lämmastiku annuseid.

Enamik metalloensüüme on seotud erinevate kasvuprotsesse mõjutavate valkude sünteesiga.

Tsink mõjutab taime kasvu tänu osalemisele auksiinide (kasvuhormoonide) sünteesis. Tsingi puudus pärsib rakkude jagunemise kiirust, mis viib väliste muutusteni. Tsingipuuduse iseloomulik tunnus on osaline taime kasvu hilinemine ja sageli ka kasvu täielik peatumine.

Väetises sisalduv boor hõlbustab hormoonide transporti kasvupunktidesse. Mangaan ja vask takistavad nakatumist taimehaigustesse.

Kõik LURS® Hit olevad metallid seotakse orgaanilise ühendi – etüdroonhappega, mis moodustab väga stabiilsed ühendid, mida seemned omastavad. Selle lagunemisel moodustuvad taimede poolt kergesti omastatavad ühendid.

Mikroväetise LURS® Hit sisaldavad veepehmendajat, mistõttu kasvustimulaatorite kasutamine karedas vees (kõrge Ca2+ ja Mg2+ soolade sisaldus) koos LURS® Hit ei vähenda nende efektiivsust. Kõvadussoolad on komponendiga usaldusväärselt seotud seega ei toimu töövedeliku hägustumist. Kaltsiumsulfaat (kips) ei moodustu.

Ühilduvus: LURS® Hit on kombineeritud sideainete ja bioloogiliste saadustega (sh inokulandid). Enne kasutamist tuleb kontrollida kokkusobivust paagisegus kasutavate kemikaalidega.
LURS® Hit on võimas füsioloogiline mõju taimedele:
  • suurendab seemnete idanemise energiat kuni 3-8%;
  • soodustab juurestiku intensiivset kasvu;
  • suurendab taimede vastupanuvõimet haigustele 18-30%;
  • arenenud juurestiku tõttu muudab see taimed vähem tundlikuks põua, toitainete puuduse suhtes ja konkurentsivõimelisemaks umbrohtude vastu.
Külvieelse seemne töötlemise madal hind on kõrge majandusliku efektiivsusega.
Soovitatav on seda kasutada koos taimekasvu stimulaatoriga VIMPEL®.