Kompleksne mikroväetise LURS Hit
Struktuur g/l
Lämmastik N 20
Fosfor P2O5 99
Kaalium K2O 65
Väävel SO3 57
Raud Fe 15
Vask Cu 5,4
Tsink Zn 5,4
Boor B 1,8
Mangaan Mn 15
Koobalt Co 0,1
Molübdeen Mo 0,4
Konteiner: 1 l
5 l
10 l

Kompleksne mikroväetise LURS® Hit

LURS® Hiton ainulaadne kompleksne vedel mikrotoitainete väetis kartulimugulate, köögiviljade, lillede, muru kõrreliste seemnete ja seemikute töötlemiseks, samuti viinamarjaistikute, puuvilja-, marja- ja dekoratiivkultuuride juurdumiseks leota neid 5-6% lahuses (50–60 ml 1 liitri vee kohta).


  • keskkonnasõbralik väga kontsentreeritud väetis, mis sisaldab tasakaalustatud komplekti kõigist vajalikest makro- ja mikroelementidest idanemiseks, juurdumiseks ja taimede kasvu algfaasis;
  • suurendab idanemist ja seemnete idanemise energiat kuni 8%;
  • suurendab juurestiku intensiivset kasvu;
  • arenenud juurestiku tõttu muudab see taimed vähem tundlikuks põua, toitainete puuduse, umbrohtude ja muude negatiivsete tegurite suhtes;
  • suurendab taimede vastupanuvõimet haigustele 18-30%;
  • suurendab tootlikkust 10–20%.
Millal tuleks LURS® Hit lisada?

Alles neli nädalat pärast idanemise algust lülitub taim mullast isetoitumisele. Arengu alguses vajavad seemned lisaks ehitusmaterjalile makroelementidena ka mikroelemente. Olemasolevate mikroelementide olemasolu tõttu on ensümaatilised protsessid seemnetes maksimaalselt aktiveeritud. Seemnetöötlus mikrotoitainete väetisega LURS® Hit kindlustab taimedele kättesaadavad toitained, alates kasvu ja arengu kõige esimestest etappidest.

Preparaadi ja selle üksikute komponentide omadused


LURS® Hit on positiivne mõju juurte kasvule ja arengule, kuna lämmastik on selles ammooniumi kujul. Ja teised keemilised komponendid (kaalium, väävel, vask, mangaan ja molübdeen) aitavad tal assimileeruda.

LURS® Hit sisaldavad fosforit, mis vastutab juurestiku arengu ja talvekindluse eest. Taimed on fosfori vaegusele kõige vastuvõtlikumad väga varases eas. Mikroväetises LURS® Hit sisalduvad fosfor orgaanilises molekulis, mis toimib kelaativa ainena, mistõttu see hõlpsasti ja kiiresti kudedesse tungib.

Väetises sisalduv kaalium stimuleerib seemnete idanemist ja rakkude jagunemist.

Tsink mõjutab taimede kasvu. Tsingipuuduse iseloomulik tunnus on kasvu osaline hilinemine või isegi kasvu täielik peatumine.

Tänu boorile transporditakse kasvuhormoone vabalt kasvupunktidesse.

Mangaan ja vask takistavad taimehaigusi.

Kõik
LURS® Hit olevad metallid kelaatitakse orgaanilise ühendi – etüdroonhappega. See moodustab väga stabiilseid kelaate, mis seemnetes kergesti imenduvad. Nende lagunemisel moodustuvad taimede poolt kergesti omastatavad ühendid.Ühilduvus: LURS® Hit кon kombineeritav sideainete ja bioloogiliste saadustega (sh inokulandid). Enne kasutamist tuleb kontrollida kokkusobivust teiste paagisegus sisalduvate kemikaalidega.

Tähelepanu:

Preparaat ei kristalliseeru. Madalatel temperatuuridel muutub see geelitaoliseks, mis soojas hoides muutub taas vedelaks. Mikroväetise koostis võimaldab töötlemist õhutemperatuuril üle + 5°C.

Külvieelse seemne töötlemise madal hind on kõrge majandusliku efektiivsusega.

Seda on soovitatav kasutada koos VIMPEL® taimekasvu stimulaatoriga.